لطفا شکیبا باشید

چگونه بفهمیم یک کفش فوتبال اورجینال است یا فیک؟

پوشانیک: بدست آوردن یک کفش فوتبال اورجینال در هنگام خرید از خواسته های اصلی هر بازیکنی هست ، ولی وقتی وارد این ماجرا میشوید قضیه کاملا متفاوت است و در سطح بازار و حتی فروشگاه های اینترنتی بدلیل وجود قیمت های مختلف برای یک مدل کفش سرگیجه می گیرید و کم کم انتخاب برای شما بدلایل مختلفی چون شک در اصل و کپی بودن کفش سخت میشود و دقیقا نمیدانید که به چه کسی اعتماد کنید و هر فروشنده این ادعا را دارد که محصولش اورجینال است.
در این مقاله سعی میکنیم تا شک شما را به کمترین حد ممکن رسانده و آن را تبدیل به یقین کنیم و با متر و معیار خاصی متوجه شوید که کفش اورجینال هست یا خیر.

قبل از هر چیز این نکته را متذکر شوم که طبق ان چیزی که احتمالا در ذهن شما میگذرد با ویژگی های فنی و مشخصی مثل بارکد یا شماره سریال منحصربفرد کفش نمیتوان به اورجینال یا کپی بودن کفش پی برد و متاسفانه کپی کارها انقدر قوی هستند که این نکات را بخوبی رعایت کنند و همیشه خود را با شرایط جدید وفق دهند.

پس ما با توجه به موارد دیگری به شما کمک می کنیم که تا حدود زیادی متوجه شوید که کفش اورجینال هست یا خیر ، پس بدون وقت تلف کردن میرویم سراغ اصل مطلب.
ظاهر کفش
کپی کارهای کفش هرچقدر هم که ماهر باشند نمیتوانند تمام جزییات یک کفش را بخوبی در نسخه کپی پیاده کنند ، چون بعضی ویژگی های فنی هستند که فقط برند اصلی قادر به انجام آنها بر روی کفش هست.

کفش فوتبال اورجینال
کفش های فوتبال کپی از لحاظ کیفیت کپی به دو دسته تقسیم میشوند ، کفش هایی که یک تقلید ناشیانه از کفش اصلی هست که حتی افراد نه چندان ماهر هم آن را تشخیص میدهند و کفش های با مهارت بالاا در خصوص تقلید از ظاهر و ویژگی های فنی کفش که در بازار با عنوان های کپی هم شناخته میشود.
در نمونه اول کپی (کپی سطح پایین) تکلیف مشخص است و با دیدن فقط یکبار نسخه اورجینال یک مدل کفش میتوانید تشخیص دهید که کفش کپی هست یا خیر ، معمولا در این نمونه کپی کفش ها خیلی تلاشیی در پیاده نمودن جزییات نمیشود و بد سلیقه طراحی میشوند ، مواد بکار رفته دارای کیفیت بمراتب پایینی هستند و جنس آنها معمولا بسیار خشک و نامنعطف است.
در نمونه دوم کار کمی سخت تر میشود و شما نیاز به تجربه بالاتری دارید تا این اختلاف را تشخیص دهید ، یکی از راهکارها اینست که شما در اینترنت و سایت های معتبر تصاویر نمونه اورجینال کفش را مشاهده وو تمام جزییات آن مدل کفش را بخوبی نگاه کنید و حتی اگر شده تصاویر ان را در گوشی خود داشته باشید تا در صورت نیاز با نمونه ای که در فروشگاه قصد خرید آن را دارید مقایسه کنید ، باید تمام جزییات با نمونه تصویر کفش اورجینال با کفشی که در دست شماست یکی باشد از جزییات گرافیکی تا کیفیت الیاف و … ، در این نمونه مقایسه بیشتر تاکیدتان بر کیفیت باشد تا ظاهر چون در ظاهر کپی کار ها بخوبی مواردی مثل عبارات و نوشته ها را در جای درستش استفاده میکنند هرچند همان عبارات و نوشته ها نیز در نمونه اورجینال دارای کیفیت بالاتری هستند که در یک نگاه کمی عمیق آن را میتوانید تشخیص دهید.
کفش را بخوبی در دست بگیرید و آن را بالا پایین کنید و روی بدنه آن دست بکشید ، کفش در مقابل فشار دست شما نباید مقاومت نشان بدهد و حالتی سخت و ضمخت داشته باشد ، جزییات دوخت و دوز بایدد بخوبی رعایت شده باشد و از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد ، نحوه رنگبندی و کیفیت آن نیز موردیست که باید با کیفیت بالایی روی کفش پیاده شده باشد ، هر کدام از موارد بالا که احساس کردید خوب انجام نشده است حق دارید که به اورجینال بودن کفش شک کنید ، البته حواستان باشد در این دید شکاکانه وارد وسواس زیاد نشوید که به همه چیز شک کنید.
قیمت

کفش فوتبال اورجینال
بعد از ظاهر کفش میپردازیم به مقایسه قیمت کفش های اورجینال و کپی ، این مورد هم میتواند به شما کمک کند و هم میتواند شما را گول بزند ، چون معمولا قیمت کفش کپی نصف و یا کمتر از نصف یک کفشش اورجینال هست ولی فروشند هایی هم ممکن است پیدا شوند که آنقدر قیمت کفش کپی خود را بالا ببرند که شک شما در خصوص کپی بودن کفش رفع شود یا برعکس فروشنده منصف و معتبری باشد که با قیمت مناسب نسبت به بقیه شما را به اصل بودن کفش مشکوک کند ، البته ما موارد نادر را خدمتتان گفتیم و معمولا در بالای ۸۰% درصد بازار قیمت کفش کپی بمراتب کمتر از کفش کپی هست ، اگر که با فروشنده معتبری هم مواجه شدید که از بخت بلندتان هست.
راهکار
ابتدا گشت گذاری را در نیای مجازی داشته باشید و میانگین و حدود قیمت ها را بخصوص مدلی که در نظر دارید را بدست اورید ، بعد میتوانید به فروشگاه های سطح شهرتان سر بزنید و انجا هم قیمت بگیرید.
اگر مدل خاصی را در نظر دارید ، قیمت نسخه اورجینال و کپی مورد ادعای فروشندگان اینترنتی و فروشندگان سطح شهر را با هم مقایسه کنید تا حدود قیمتی دستتان بیاید.
مثلا قیمت کفش نایک مرکوریال سوپرفلای ۵ در نسخه اصلی و معمولی اش حدود ۱ میلیون تومان هست ولی در نسخه کپی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰٫
اعتماد


در بعضی مواقع که شما به بن بست میخورید و در قیمت و ظاهر کفش هر دو توان تشخیصتان پایین می آید ، باید اعتبار فروشنده را مورد بررسی قرار دهید.
در فروشگاه های سطح شهر که باید به پرس و جو بپردازید در خصوص کیفیت محصولات و میزان اعتبار و انصاف و شهرتشان در میان خریداران.
در فروشگاه های اینترنتی نیز مواردی چون داشتن e-namad که نماد اعتماد الکترونیکی هست نشان دهنده مالک و نشانی و تلفن ثابت فروشگاه هست و تحت نظر بودن ان سایت توسط سازمان های مربوطه.
سابقه کیفیت خدمات به دوستان و سایر خریداران ، نحوه پاسخگویی و ارتباط با مشتری از دیگر مواردی هستند که در مورد فروشگاه های اینترنتی باید تحقیق کنید.

حرف آخر

شاید شما در این مقاله انتظار داشتید که ما یکسری ویژگی های فنی کفش فوتبال را لیست وارد خدمتتان بگوییم و به مقایسه این موارد در نسخه اورجینال و کپی بپردازیم، باید بگویم که انجام اینکار کاملا اشتباه است چون بازار کفش هر روزه شاهد امدن چند ده مدل مختلف است که هر کدام ویژگی های خود را دارند و گفتن موارد فنی توسط ما تاریخ مصرف کوتاهی دارد و بعد مدتی ان موارد دیگر بکار شما نخواهد آمد ، پس چه بهتر است که یکسری مسائل ریشه ای مانند موارد ذکر شده در بالا را که تغییر انها بسیار ناچیز است را بخوبی یاد بگیریم و بمرور زمان قاعدتا با افزایش تجربه در این زمینه تبدیل بک یک فرد باتجربه شویم و حتی به دوستانمان نیز مشاوره بدهیم ، کافیست کمی وقت بگذاریم و موارد فوق را عملی کنیم.


نظر خود را بیان کنید

Captcha